Sklepy z włóczkami oferują rozmaite rodzaje materiałów do dziergania, szydełkowania i makramy. Wśród cienkich kordonków i miękkich wełen, zdecydowanie wyróżniają się sznurki. Do jakich robótek można je wykorzystać?  Czym charakteryzuje się dostępny w wielu kolorach sznurek YarnArt?

Sznurek nie tylko do makramy

Sznurek bawełniany, jutowy lub poliestrowy jest materiałem tradycyjnie wykorzystywanym do makramy, czyli sztuki tworzenia fantazyjnych splotów. Poliestrowy sznurek YarnArt nadaje się do tego celu idealnie, jest jednak materiałem o dużo bardziej wszechstronnym zastosowaniu. Równie dobrze sprawdzi się podczas dziergania na drutach czy szydełkowania. Można z niego wyczarować nie tylko urocze plecione makatki, ale również szydełkowe pokrowce i torebki bądź dziergane na drutach narzuty. Sznurek ten jest niezwykle wytrzymały, ale również miękki i przyjemny w dotyku, przez co nadaje się zarówno do tworzenia przedmiotów użytkowych, jak i typowo tekstylnych. Wyglądem przypomina fantazyjną włóczkę o wyraźnym, łańcuszkowym splocie.  W porównaniu z typowymi makramowymi sznurkami jest dość cienki (około 2 mm w przekroju), co sprawia, że świetnie wygląda w przypadku delikatnych plecionek o finezyjnych formach i bogatych detalach. Dzięki połyskowi, gotowe wyrobny prezentują się wyjątkowo elegancko.

Sznurek w całej palecie barw

Sznurek YarnArt produkowany jest bogatej palecie atrakcyjnych kolorów. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie tworzonej robótki do własnego gustu bądź stylu wnętrza. Niezależnie od wybranego koloru, warto zabezpieczyć odpowiednią ilość materiału przed rozpoczęciem robótki. Trzeba pamiętać, że w przypadku wszelkich włóczek, poszczególne partie mogą się nieznacznie różnić miedzy sobą odcieniem.