Pierwsze pytanie przedsiębiorcy, który planuje rozwinąć biznes w branży e-commerce – pozycjonowanie przez agencję, czy samodzielnie? Odpowiadamy – najlepiej ze wsparciem agenci. Dobrze, a na jakie pozycjonowanie powinienem się skusić? Podpowiadamy – pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress!

Pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress to kuszące udogodnienie każdej firmy, ponieważ WordPress jest przystępny, podatny na innowacje oraz niezawodny. W tym artykule jednak postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej idei jaką jest samodzielne pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress i wyjaśnić, czy będziemy w stanie to realizować i czy będzie to dla nas w ogóle opłacalne.

Pozycjonowanie z WordPress – budowanie wizerunku samodzielnie?

Musisz pamiętać, że algorytmy wyszukiwarek ulegają ciągłym zmianom, przez co należy być stale na bieżąco z nowymi zasadami obowiązującymi podczas procesu pozycjonowania. Często osoby, które decydują się na samodzielne działania pozycjonujące witrynę, korzystają z poradników i wskazówek internetowych, jednak często okazują się one przestarzałe i nieaktualne. 

Wiedza jest niezbędna planując pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress, dlatego zawsze przed wyborem konkretnego poradnika należy upewnić się, że jest on aktualny i został przygotowany przez doświadczoną grupę ekspertów w tej dziedzinie. Niestety samodzielne działania mogą okazać się trudne dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z oprogramowaniem WordPress oraz samym pozycjonowaniem.

Oczywiście możesz bazować na wiedzy internetowej, ale musisz pamiętać, że jest to tylko teoria i nic nie zastąpi doświadczenia w testowaniu i analizowaniu rozwiązań oraz ocenie ich skuteczności.

Od czego zacząć i o czym pamiętać pozycjonując sklep z WordPress samodzielnie?

Początkujący, którzy mają już wiedzę teoretyczną w obszarze pozycjonowania, mogą zacząć od znalezienia odpowiednich słów kluczowych, czyli fraz, których używają użytkownicy podczas wyszukiwania. Obecnie online dostępnych jest wiele narzędzi, które mogą pomóc w pozycjonowaniu sklepu, jednak pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress rozpoczyna się z dostarczonymi przez producentów narzędziami oprogramowania. 

Pamiętaj, że podczas tworzenia opisów produktów czy strony głównej sklepu, ważne jest, aby umiejętnie i w naturalny sposób wpleść słowa kluczowe. Pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress jest bardzo proste w działaniach, ponieważ samo oprogramowanie podpowiada, co należy zrobić w danej kolejności.

Podsumowanie

Od razu wspominamy – praca ze specjalistami zawsze dostarczy nam lepszych efektów w krótszym czasie. WordPress szczęśliwe jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, nie zmienia to jednak faktu, że bez wymaganej wiedzy o algorytmach, koniecznych do zrealizowania czynnościach i obecnym stanie rynku, niewiele zdołamy zdziałać w pojedynkę – tu potrzebna jest ręka fachowca. WordPress to więc świetny wybór, ale jeśli bardzo chcesz nad nim pracować w pojedynkę, zastanów się raz jeszcze i skup się na poszukiwaniu rzetelnego źródła użytecznej wiedzy z zakresu SEO.