Kiedy chcemy przewozić rower samochodem, bardzo często zastanawiamy się nad tym, czy kupić bagażnik na rowery samochodowy. Temat ten nie jest cale łatwy, ponieważ samych bagażników rowerowych na samochód jest sporo rodzajów, a dodatkowo nie każdy rekomenduje przewożenie rowerów bagażnikiem. Spróbujmy rozwikłać nieco ten dylemat.

Dlaczego niektórzy nie rekomendują przewożenia rowerów za pomocą bagażnika na rowery samochodowego?

Główny argument osób, które nie zalecają przewożenia samochodu za pomocą bagażnika to taki, że podczas takiego transportu, rower jest narażony na różnego rodzaju zabrudzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to oczywiście prawda i można by powiedzieć, że faktycznie, jeśli mamy taką możliwość, lepiej jest przewozić rower w samochodzie, szczególnie jeśli jest on znacznej wartości, jednak druga strona medalu jest taka, że nie zawsze jest to możliwe z różnych względów.

Bagażnik na rowery samochodowy dachowy

Jest to bagażnik, który należy do najbardziej popularnych rozwiązań. Jego zalety są oczywiste. Jest to bagażnik dość tani, ponieważ porządne i sprawdzone modele kupimy za około tysiąc złotych, dodatkowo są to bagażniki pewne, ponieważ przewożenie roweru nie sprawia większych problemów, nawet podczas jazdy autostradą ze znaczną prędkością.

Bagażnik na rowery samochodowy na tylną klapę

Bagażnik na tylną klapę jest to z kolei rozwiązanie kompromisowe. Montaż bagażnika jest dość męczący. Solidność bagażnika jest raczej średnia, więc lepiej uważać podczas jazdy z większą prędkością. Bagażniki te są jednak tanie, więc często jest to jedyna opcja dla osób z naprawdę małym budżetem.