Autor:
‌WG Admin
Kategorie:
Rozszerzenia, TypoScript

TYPO3: Znaczniki HTML w polu subheader wtyczki tt_news

Wykorzystując pole "subheader" rozszerzenia tt_news jako zajawki newsów, czasami konieczne jest użycie znaczników HTML aby sformatować tekst - pogrubić jego fragment, zmienić kolor czcionki lub wstawić link do strony.

Autor:
‌WG Admin
Kategorie:
TypoScript, SEO

Własne menu / mapa strony w TYPO3

W TYPO3 istnieje możliwość generowania menu za pomocą wbudowanego natywnie mechanizmu menu oraz mapy stron (Menu and Sitemap). Dzięki niemu możemy wygenerować menu dla wskazanych stron, podstron wybranej strony, listy sekcji,...

Autor:
‌WG Admin
Kategorie:
SEO, TypoScript

TYPO3: Linki do skryptów w dole strony

Takie rozwiązania jak YSlow, jak i PageSpeed zalecają umieszczenie (lub przeniesienie istniejących) odnośników do plików JavaScript na dół strony. Najlepiej tuż przed zamknięciem znacznika .

Autor:
‌WG Admin
Kategorie:
Rozszerzenia, SEO

Przyjazne linki - czyli konfiguracja RealURL w TYPO3

Jest kilka powodów dla których warto zmienić adresy wyglądające standardowo http://domena.pl/index.php?id=123 na http://domena.pl/przyjazny-link.html. Jest to szczególnie polecane z punktu widzenia optymalizacji strony pod kątem...

Autor:
‌WG Admin
Kategorie:
SEO, TypoScript

TYPO3 - nofollow w RTE

Dziś dość użyteczna funkcja zwłaszcza gdy na naszej stronie publikujemy artykuły przesłane nam przez firmy zewnętrze (tzw. artykuły PR-owskie). W zasadzie wszystkie zawierają linki do zewnętrznych stron lub profili na facebooku.