TYPO3: Kilka adresów email we wtyczce tt_address

Opublikował:‌ WG Admin
Kategorie: Rozszerzenia, TypoScript

tt_address - wspaniałe rozszerzenie, dzięki któremu możemy w prosty sposób okiełznać każdą bazę adresową. Wtyczka jest szczególnie użyteczna gdy dane adresowe firmy obejmują oddziały w całym kraju lub świecie. A co jeżeli jeden oddział ma kilka adresów email?

Ostatnio stanąłem przed koniecznością umieszczenia kilku adresów emailowych obok siebie - ponieważ "oddział" firmy klienta ma trzy oddzielne adresy, które muszą się znaleźć w danych kontaktowych. Nie ma co wybrzydzać - Nasz klient, nasz... i takie tam...

Początkowo chciałem wykorzystać inne pola w tt_address-ie i zmapować je jako adresy email, jednak rozwiązanie to jest - no cóż - mało eleganckie... Dużo bardziej i poprawniej podobała mi się inna koncepcja - wykorzystać jedno pole email - wpisać kilka adresów i oddzielić każdy z nich przecinkiem - a na koniec zmusić TYPO3 do wydzielenia każdego z adresów za pomocą TypoScriptu.

Rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste. Wystarczy w konfiguracji wtyczki tt_address w polu SETUP umieścić taki kawałek TypoScriptu:

Kod:  Zaznacz wszystko
email{
  field = email
  split{
    token = ,
    cObjNum = 1
    1.current = 1
    1.typolink.parameter.current = 1
    1.typolink.ATagParams = class="email"
 
  }
}

Dzięki temu będziemy mogli wpisać kilka adresów email a TYPO3 nie potraktuje całego wpisu jako jednego adresu tylko jako kilka oddzielonych od siebie przecinkiem :)

Wasze komentarze:

comments powered by Disqus

Komentowanie - zasady

Autorzy komentarzy zamieszczonych w serwisie webground.pl publikują swoje opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Właściciel serwisu webground.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników portalu