Domyślne wpisywanie cen brutto w Magento

Opublikował:‌ WG Admin
Kategorie: Konfiguracja

Kwestia podatkowa w kraju, z którego pochodzi Magento jest dość skomplikowana. W Stanach Zjednoczonych - bo o nich mowa - wysokość stawki podatkowej zależy od "stanu" w jakim aktualnie znajduje się kupujący i sprzedający.

Niestety sytuacja ta przekłada się bezpośrednio na domyślne ustawienia "amerykańskiego" oprogramowania. Mamy oczywiście możliwość skonfigurowania własnej stawki podatku VAT, ale dlaczego do jasnej @$%#&* podczas wprowadzania produktu muszę podawać wartość netto i to do czterech miejsc po przecinku, by na stronie wyświetlającej listę produktów pojawiła mi się wartość brutto w postaci liczby całkowitej?

Już myślałem że taki jest urok Magento i albo będę z tym żyć lub będę musiał się uciec do bardziej drastycznych środków i znów konfigurować całość poprzez ingerencję w pliki źródłowe - jednak istnieje możliwość takiej konfiguracji, dzięki której podczas dodawania produktów będziemy musieli jedynie wprowadzić wartość końcową - brutto - a Magento samo sobie obliczy wartość netto. Całość o dziwo - ustawiając tylko i wyłącznie w konfiguracji systemu...

Do dzieła - niech zawsze będzie brutto!

Logujemy się do panelu administracyjnego i w górnym menu klikamy na System.  Po rozwinięciu się menu wybieramy Konfiguracja. Po przeładowaniu ekranu w lewej kolumnie ustawiamy nasz sklep w polu "Aktualny zakres konfiguracji" po czym przechodzimy do zakładki "Sprzedaże".

Teraz interesują nas już tylko dwie pozycja związane z podatkami. Przechodzimy do lokalizacji Calculation Settings - Catalog Prices i zmieniamy domyślną wartość Excluding Tax na Including Tax, oraz Calculation Settings - Tax Calculation Method Based On na Łącznie.

Po przeładowaniu będziemy mogli wpisywać ceny brutto.

UWAGA! Po zapisaniu zmian wszystkie ceny we frontendzie sklepu zmienią się na netto

Wasze komentarze:

comments powered by Disqus

Komentowanie - zasady

Autorzy komentarzy zamieszczonych w serwisie webground.pl publikują swoje opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Właściciel serwisu webground.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników portalu